Leczenie

Wybielanie zębów

Corona Stomatologia oferuje Państwu wybielanie metodą natychmiastową (gabinetową) lub z użyciem szyny nakładkowej użytkowanej przez pacjenta w domu (na noc).

Wybielanie z wykorzystaniem szyny nakładkowej
Postępowanie
1. Pacjent ma wykonane w gabinecie wyciski zębów. Na ich podstawie w laboratorium przygotowywane są indywidualne, cienkie, przezroczyste nakładki.
2. Pacjent otrzymuje nakładki na kolejnej wizycie wraz z zestawem strzykawek preparatu wybielającego o optymalnym stężeniu zależnym od wrażliwości zębów. Szyny wybielające są przymierzane oraz przeprowadzony zostaje instruktaż ich użytkowania oraz aplikacji żelu.
3. Szyny zakłada się na noc lub nosi kilka godzin w ciągu dnia. Różnica koloru staje się zauważalna już po 2 aplikacjach.
4. Szynę użytkuje się zwykle przez ok. 2 tygodnie.
5. Na zakończenie procesu do szyn można aplikować preparat eliminujący ewentualną nadwrażliwość pozabiegową oraz żel z fluorem.

Wybielanie natychmiastowe w gabinecie
Postępowanie
1. Profesjonalne oczyszczenie zębów przez stomatologa.
2. Zabezpieczenie dziąseł przed działaniem żelu wybielającego tzw. koferdamem.
3. Pokrycie zębów żelem wybielającym o wysokim stężeniu (z uwagi na fakt, że dziąsła pacjenta są zabezpieczone, a zabieg odbywa się pod kontrolą lekarza stomatologa, stężenie substancji aktywnej w preparacie jest blisko dwukrotnie wyższe, niż przy wybielaniu nakładkowym).
4. Czas trwania zabiegu to ok. 40–60 min. (w zależności od ilości aplikacji).

Tomograf komputerowy 3d - Corona Nysa Wybielanie zębów - Corona Nysa Implanty - Corona Nysa