Leczenie

Stomatologia dziecięca

Jest to specjalność zajmująca się diagnostyką, profilaktyką i leczeniem chorób zębów i przyzębia u dzieci. Ze względu na odmienną budowę narządu żucia u dzieci stosujemy specyficzne procedury lecznicze.

Zaczynamy od wizyt adaptacyjnych, które pozwalają dzieciom na oswojenie się z gabinetem i lekarzem. Zwykle w formie zabawy zapoznajemy małego pacjenta z urządzeniami stomatologicznymi. Rodziców informujemy w jaki sposób rozmawiać z dzieckiem, o przebiegu wizyty w gabinecie oraz o tym jak najlepiej przygotować je do wizyty.
Należy pamiętać, że choroby zębów mlecznych i stałych niedojrzałych postępują o wiele szybciej niż zębów stałych u dorosłych. Często zdarza się, że nowy ząb stały ulega zniszczeniu już kilka miesięcy od wyrznięcia (pojawienia się w jamie ustnej). Ze względu na to każde dziecko powinno być pod opieką stomatologa już od momentu pojawienia się pierwszych zębów. Wizyty kontrolne powinny odbywać się częściej - co 3-4 miesiące.

Leczenie zębów mlecznych ma bardzo duże znaczenie dla prawidłowego rozwoju dziecka. Zniszczone zęby mleczne są źródłem zakażeń i stanów zapalnych. Dziecko pozbawione zębów mlecznych (kilku lub często większości) ma problemy z żuciem pokarmów, prawidłową wymową oraz prawidłowym rozwojem zębów stałych. Leczenie zęba mlecznego z małym ubytkiem trwa krótko, nie boli i nie wymaga znieczulenia! Do wypełniania ubytków w zębach mlecznych mamy do dyspozycji wiele rodzajów materiałów w zależności od wskazań. Oferujemy wypełnienia TWINKY STAR w różnych kolorach.

Zęby stałe pojawiają się już w wieku 5-6 lat. Istnieje wiele sposobów na zabezpieczenie nowych zębów przed próchnicą. W naszym gabinecie zajmujemy się w szerokim zakresie profilaktyką (m.in. lakowanie, fluoryzacja), leczeniem zębów stałych. Jeśli zachodzi konieczność wykonania znieczulenia stosujemy znieczulające żele do błony śluzowej (o smakach owocowych), sprawiając, że zastrzyk staje się niebolesny.

Tomograf komputerowy 3d - Corona Nysa Wybielanie zębów - Corona Nysa Implanty - Corona Nysa