Sprzęt i diagnostyka

Mikroskop stomatologiczny

Leczenie z wykorzystaniem zyskało uznanie na świecie i uważane jest za nieodzowne w nowoczesnej, zaawansowanej endodoncji (leczeniu kanałowym).

Zastosowanie mikroskopu, czyli dużych powiększeń 6x, 10x, 16x, 25x w połączeniu z silniejszym, odpowiednio skupionym światłem pozwala na wykonywanie czynności, które bez jego wykorzystania nie byłyby możliwe. Dotyczy to: odnalezienia ujść dodatkowych kanałów, odnalezienia ujść i udrożnienia kanałów uważanych bez powiększenia za niedrożne, a także optymalnego opracowania pozostałych . Istotna jest możliwość usuwania z pod kontrola wzroku złamanych instrumentów endodontycznych , zamykania perforacji etc. wykonywania zabiegów chirurgii endodontycznej oraz wielu innych precyzyjnych zabiegów wymagających dobrej widoczności i oświetlenia.

Praca z mikroskopem umożliwia optymalne opracowanie kanałów korzeniowych dostrzeżenie szczegółów niewidocznych podczas tradycyjnego leczenia endodontycznego. Możliwe jest wizualne zlokalizowanie i usunięcie złamanych narzędzi kanałowych oraz dalsze precyzyjne opracowanie i wypełnienie systemu kanałowego.

Lekarze Corony dysponują mikroskopem stomatologicznym uznanej niemieckiej firmy Kaps.

Tomograf komputerowy 3d - Corona Nysa Wybielanie zębów - Corona Nysa Implanty - Corona Nysa